Четвер, 12 грудня 2013 15:27

ЕСОП: Поширені питання

Written by 

1. Як акціонер ЕСОП я  несу особисту відповідальність за борги компанії?

Ні, ваша особиста власність не несе жодних ризиків. Як і інші акціонери, учасники ЕСОП не несуть особистої відповідальності за боргами корпорації.

2. Хто отримує прибуток в компаніях ЕСОП?

Як акціонери ви отримуєте частину доходів компанії. Ваша частка може зберігатися в компанії, і у цьому випадку вона збільшує вартість ваших акцій. Або, ваша частка може бути спрямоване вам у вигляді дивідендів, і у цьому випадку ви отримаєте готівку. Рада директорів визначає, яка частина доходів буде поширюватися на акціонерів і яка частина буде збережена компанією.

3. Чи можу я голосувати моїми акціями?

Це залежить від багатьох чинників. У більшості випадків, довірчий управляючий фонду (трасту) голосує акціями, тому що акції знаходяться у довірчому управлінні фонду ЕСОП. Однак федеральний закон вимагає, щоб право голосу було передано усім учасникам ЕСОП з основних питань, зокрема, ліквідація, злиття, або пропозиції про покупку. У деяких ЕСОП довірчий управляючий повинен голосувати всіма акціями відповідно до інструкцій учасників ЕСОП; у цих компаніях учасники ЕСОП мають практично таке ж право голосу, як типові власники звичайних акцій.

4. Що відбудеться, якщо компанія зазнає невдачі?

Якщо компанія ліквідується, співробітники-власники мають претензії на активи компанії після того, як всі борги компанії будуть виплачені.

5. Чи можу я продати мої акції?

Так, хоча зазвичай ви продаєте їх назад в компанію відповідно до угоди ЕСОП. Здебільшого, ЕСОП використовується як пенсійний план, тому ви, зазвичай, не отримуєте основну частину ваших акцій до пенсії. Федеральний закон вимагає, щоб ЕСОП компанії викуповували акції, розподілені учасникам, які покинули компанію. 

Джерело: The Ohio Employee Ownership Center (OEOC) (США)

Read 22183 times