Четвер, 12 грудня 2013 15:07

Кооперативи по догляду за дітьми / Дошкільні кооперативи

Written by 

Національна кооперативна бізнес асоціація (National Cooperative Business Association, США) є найстарішою і найбільшою національною американською асоціацією, що має на меті забезпечення кооперативних підприємств тими ж можливостями, які мають інші підприємства Сполучених Штатів, і забезпечення доступу споживачів до продукції кооперативів на ринку. 

Кооперативи по догляду за дітьми / Дошкільні кооперативи

З розширенням працевлаштування жінок в США, створення високоякісних служб для догляду за дитиною стало серйозною проблемою для багатьох сімей. Нагальна необхідність у дитячих закладах спонукало батьків, педагогів, роботодавців і місцеві громади до створення нових структур і методів для розвитку програм догляду за дітьми.

Кооперативні структури надають батькам послуги, які інші центри по догляду за дитиною не в змозі забезпечити з урахуванням їх структури:

·         Батьки мають право голосу щодо особливостей роботи закладу по догляду за дитиною;

·         У якості співвласників кооперативу батьки добре поінформовані і широко залучені у догляді за своєю дитиною;

·         Участь батьків виходить за рамки вироблення політики закладу і може включати в себе розподіл спеціальних видів занять або хобі для дітей;

·         Батьки працюють у тісній співпраці з професійними співробітниками, щоб гарантувати, що їхні діти отримують догляд та освіту найвищої якості;

·         Гнучкість організації для задоволення як потреб батьків, так і працедавців.

Існують три основні форми кооперативів по догляду за дітьми. Батьківська модель є найбільш поширеною з моделей по догляду за дітьми. Цей тип співпраці складається з батьків, які створили кооператив, щоб забезпечити якісний догляд за своїми дітьми. Як і у всіх кооперативів, члени вносять початковий внесок для формування капіталу центру і обирають Раду директорів за принципом «один член - один голос». Рада директорів визначає довгострокову політику і стежить за професійним управлінням центру.

Приклади

Каліфорнійська рада участі батьків у діяльності дошкільних закладів («California Council of Parent Participation Nursery Schools») – це спільнота батьків і педагогів, що прагнуть навчати та надихати сім’ї за допомогою залучення батьків та взаємної підтримки. В даний час до неї входять більш ніж 320 шкіл по всьому штату.

«Parent Child Preschools of Oregon» є некомерційною організацією, що об’єднує більш ніж 60 кооперативних дошкільних закладів і дитячих садків, членами якої є близько 2500 сімей і вчителів.

Ресурси:

«Parent Cooperative Preschools International» (PCPI) є некомерційною організацією, що займається наданням послуг для сім'ї та місцевих громад. Членство відкрите для шкіл, рад, бібліотек та приватних осіб, які підтримують кооперативний рух у сфері дитячих закладів. Організація була заснована в 1960 році за ініціативою Кетрін Уайтсайд Тейлор, яка була обрана до Кооперативного залу слави у 1996 році. До складу PCPI увійшли школи в США і Канаді, які представляють більш ніж 50.000 сімей і вчителів, а також ряд державних і місцевих рад.  

Джерело: National Cooperative Business Association (США)

Read 21233 times