Четвер, 12 грудня 2013 13:52

«Принципи Медісону» для розвитку кооперативу

Written by 

«Принципи Медісону» - це професійні стандарти для осіб, відповідальних за розвиток кооперативу, написані членами «CooperationWorks!» в Медісоні, штат Вісконсін, США, 1995 року.

«CooperationWorks!» є всеамериканським інноваційним центром, який сприяє розвитку кооперативного бізнесу по всій території Сполучених Штатів.

«Принципи Медісону»:

1.     Особи, що надають технічну допомогу (у питанні розвитку кооперативу), погоджуються на найвищий рівень етики та повинні заявляти про будь-який конфлікт інтересів, реальних або уявних, щоб вони могли бути надійним джерелом об'єктивного зворотного зв'язку і незалежним захисником проекту по мірі необхідності.

2.     Кооперативи є інструментом для розвитку і повинні сприяти як розширенню соціальних прав і можливостей, так і задоволенню економічних цілей.

3.     Діючи належним чином, кооперативи повинні бути корисними для всіх груп населення і для всіх сфер бізнесу у державному та приватному секторах.

4.     Кожен кооператив має власний унікальний економічний, соціальний і культурний контекст і, як наслідок, кожен кооператив відрізняється.

5.     Є обов’язкові кроки, які необхідно зробити в критичний строк для успіху.

6.     Група ентузіастів з місцевих (працюючих в кооперативі), надійних лідерів є необхідною умовою для надання технічної допомоги. Ефективна особа, відповідальна за розвиток кооперативу, виховує ці лідерські якості в колективі, допомагаючи його членам формувати бачення, яке їх об'єднає і забезпечить постійне навчання.

7.     Кооперативи працюють, тільки коли вони є ринковими. Відповідальний за розвиток має отримати точні ринкові прогнози перед прийняттям рішень щодо розвитку кооперативу.

8.     Контроль з боку членів кооперативу в рамках демократичного процесу має важливе значення для успіху.

9.     Успіх також залежить від затрат часу членів кооперативу та затрат фінансових ресурсів.

10.  Кроки по розвитку кооперативу мають приносить відчутні економічні вигоди для своїх членів.

11.  Продукція та послуги кооперативу повинні генерувати достатній дохід, щоб вкладені затрати були самоокупними. Має бути сформований резервний фонд для розподілу надлишку вкладень у власний капітал.

12.  Ринкові можливості існують у всьому світі. Кооперативи та розвиток ринку повинні виходити за межі національних кордонів.

13.  Успішні, зміцнілі кооперативи мають допомагати розвиватися новим кооперативам. Новостворені кооперативи слід заохочувати спілкуватися і вчитися у успішних кооперативів. 

Джерело: «CooperationWorks!»

Read 22241 times